2006.06.03 Nu tā pagājis pusgads bez jebkādām redzamām aktivitātēm. Pamatā jau būs taisnība, ka gulējām uz lauriem (slinkums laikam pieklajīgi tā saucas). Bet nav jau ar tak tā, ka absolūti neko nedarījām - redz esam uztaisījuši bibliotēkai php dzinēju (slinkums progresa kaldinātājs), lai tas process kaut kā vairāk automatizēts. Tas arī pamatā viss, tagad visu ceļam un skatāmies kā izskatās.
2005.11.13 Tiko pagājušo Lačplēša dienu (dienu kad latviešu karavīri 1919 gadā pierādījā, ka latviešu tauta ir cienīga būt neatkarīga, pēdējo reizi atbrīvojot Pārdaugavu un uzsākot pilnīgu Latvijas atbrīvošanu no svešām varām) atzīmējot, nolemām papildināt mūsu krājumus (kaut kā izklausas pēc kāmja, kas uz ziemu atkal ko ievilcis alā) - Darījām pieejamus divus fragmentu sakopojumus no sekojošīem daiļdarbiem: Romēna Rolāna "Apburtā  dvēsele"  un Voltera  "Zadigs jeb Liktenis" . Ja jau izlasīti fragmenti, tad izlasīti fragmenti, un sliktākās daļas jāmeklē bibliotekās vai jāiegādajas pašam grāmatas ;)  Nākuši klāt arī divi raksti. Viens par Melno pilskanu, kur atrasti Idumejas ornomenti klintīs un Guntis Eniņs pārdomā, vai tik tik tā nav ideogrāfiska rakstība. Otrais raksts jau ievērojamāks. Tajā Guntis Zemītis ir apkopojis Latvijas arheoloģisko novadu pazīmes un robežas, tā atklājot, kā tad īsti bija pirms - pirms mēs vēl  apjautām, ka kādam tas vispār interesēs, proti, pirms vāciem. Pie viena arī apkopojam un noformējām  arī datu lapiņu par Ojāru Vācieti, kam kā reizi šodien būtu dzimšanas diena.
2005.09.04
Papildinājām latviešu teiku lapu par "Veco veckušķi" ar vēl vairākām teikām: "Ļaunais vagars""Par sirām", "Kā cēlies nosaukums Kolka?", "Ķoniņciems", protams, saglabājot arī pašu "Veco veckušķi".
2005.08.28 Šoreiz papildinājumā nākusi virkne ar rakstiem par latviešu tradicīju kalendāru un paradumiem. Kalendārs būvēts uz 9 dienu nedēļu, mēnesī 3 nedēļas un vēl pilnmēness dienas (lai sanāktu 29 vai 30 dienas atbilstoši mēness ciklam) un 12 vai 13 mēneši gadā, lai sanāktu līdzīgi saules gadi - interesants variants. Par paradumiem runājot, tie ir meteņi, gada sākuma punkts, un Veļu laiks.  Vienlaicīgi, gribētos atzīmēt arī iepriekšejo publicējumu, Endzelīna rakstu "Par latviešu valodas stāvokli", jo nekas jau nav mainījies.
2005.06.17 Heh, pagājis taisni menesis, kopš ieraksta Labsa lab jaunumos. Un kā reizi ir atkal kaut kādi jaunumi - publicējam kaut ko, kas saucas - es un viņš. Tas ir ~ 2000 gada brūvejums. Īsti nevar apgalvot, ka pagājušā gadsimta, bet tā vien liekas. Pie viena uzsākam sēriju "Citāti no lapiņam" un šoreiz pirmajā laidienā Ed. Veidenbauma, Kanta, un citu citāti. Tie ir citāti, kas sakolekcionēti jau pasen uz visādām driskām un apdzeltējušām lapām un, lai vienu dienu viņi tīrības akcijā nenonāktu mistkastē, mēs tagad viņus padarām pieejamus visiem. Starpposmā starp ziņojumiem publicējām ari fragmentu no indoeiropiešu pētnieka S.K.Čaterdži darba "Balti un ārieši". Fragments ir ļoti glaimojošs jebkuram nacionāli domājošam latvietim.
2005.05.17 Nu ir pāgājis laiks, jāsaka darba pilna laiks, diemžēl, tikai ne Labsa lab labā. Līdz ar to papildinājums pieticīgs. Tikai Imanuela Kanta raksts, ko mēs daram pieejamu, lai iekārdinātu un ieinteresētu par I.Kanta grāmatu "Kas ir apgaismība?", kas pavisam nesen ir iznākusi. Un par I.Kanta filosofisko devumu vispār, jo prātīgās domas vienmēr ir prātīgas, neskatoties kāds laiks ir pagājis. Savādāk, ar nepacietību gaidām Openoffice 2 versiju, kas nu jau ir sabriedusi līdz public beta, un drīzuma varētu iekrist mums klēpi ar galējo izdevumu.
2005.03.10.
Nu tā beidzot arī mūsu pusē ir kādi jaunumi. Ir viena pasaka: K.Skalbe "Kā Jānis brauca nezināmo meklēt" - savā ziņā reālais stāsts par "ziemeļmeitām". Ir arī latviešu teika no Piltenes par "Veco veckušķi". Ieliku arī konspekta gabaliņu no Fromma "Mīlestības mākslas" par cilvēku attiecībām, par seksualitāti. Un atļāvos mazu ekspromtu un nopublicēju kādu atsauksmi par Gunas Rozes darbu. Man domāt, kas tas nav daudz, bet tomēr kaut kāda attīstība.
2005.01.01.  Priecīgu Jauno 2005. gadu!  Bet "Labsa lab" turpina savas pastāvēšanas otro gadu un nesvinīgi paziņo par pirmā gada nobeigšanu. :) Kas tad atkal ir jauns? Patiesībā 2004 gada otrajā pusē ir noticis ļoti daudz kas. Pasaulē daudz, kas mainījies, bet "Labsa lab" gan ir palikusi tā pati vecā, tā kā variet nebīties. Jaunums no 2005 gada sākuma būs "Labsa lab" personu meklēšanas saraksts. Tā sakot, policija, hmzs t.i., "Labsa lab" meklē ("Labsai lab" nav nekāda sakara ar policiju, tā ir vienkārša pārteikšanās bez dziļākas domas un saistības) ;) . Tas ir saraksts ar, pagaidām, latviešu izcelmes personām, kas ir devušas lielu ieguldījumu latviešu kultūras un humānisma attīstībai. Protams, kārtējo reizi  viņš kādu brīdi vēl taps un nekad, visticamāk, tā arī netiks pabeigts pilnībā.
Nu vēl mēs 2004. gada beigās atsvaidzinājām "Labsa lab" sākuma lapas izskatu, aktīvāk atbalstot mūsu luktekli "Ugunslapsu". Protams, mums ir ari ieplānots februāri atgriezties pie  mozilas latviskošanas. Un mēs nolēmām attieksties no saišu krātuves veidošanas, jo piedalīsimies piparmetras saišu krātuves veidošanā.
Kopumā, "Labsa lab" varētu jums novelēt pavadīt arī nakamo gadu kopā - zem šīs saules.

2004. gada  jaunumu arhīvs.

©® Labsa. lab.2004, 2005